Bodegas Sonsierra ligt in San Vicente de la Sonsierra, in het hart van de Rioja Alta. Een unieke regio voor wijnbouw, waar de mooiste Tempranillo’s van de wereld te vinden zijn.
In 1962 besloten meer dan 240 wijnbouwers om hun 430 hectare aan wijngaarden te bundelen om een oude droom van het dorp te realiseren: de oprichting van een bodega waarin ze hun eigen wijnen produceren.
Verschillende generaties hebben de wijngaarden beheerd en geperfectioneerd. Het resultaat is een toonaangevende bodega die een perfecte combinatie geeft van eeuwenoude wijntraditie, moderne technieken, maar toch met een geheel eigen identiteit.
Bodegas Sonsierra is de eerste (coöperatieve) bodega die gebottelde wijn verkocht. Zij maakten reclame voor de kwaliteit en het unieke karakter van de uitzonderlijke wijngaarden in de Rioja Alta. Toen al besloten de wijnmakers om de sub regio ‘Alta’ op het etiket te vermelden.
De vooruitstrevendheid van bodega Sonsierra komt in volle expressie naar voren in de Perfuma de Sonsierra, een revolutionaire wijn die menig Rioja bodega verbijsterd heeft.
Kenmerkend voor de wijnen van bodega Sonsierra is de weerspiegeling van het Rioja karakter met oog voor detail en balans. De weloverwogen tijdsduur van hout– en flesrijping geven sappige, temperamentvolle, intens fruitige Tempranillo’s met zuren en bitters die evenwichtig verdeeld zijn; van Crianza tot Gran Reserva.